Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

közélet

A szocialisták nem várják meg az SZDSZ-es tisztújítást Nem vár az MSZP addig, amíg az SZDSZ-ben lezajlik a tisztújítás. Ha a szabad demokraták április 30-án kilépnek a koalícióból, akkor viszonylag hamar új minisztereket találnak helyettük. Sajtóhírek szerint kettéosztják az önkormányzati és területfejlesztési tárcát. 2008. április 26. 19:48 Kövér: A Fidesz készen áll az ország válságmentesítésére Az elmúlt időszak eseményei azt mutatják, hogy közelebb van ma az előre hozott választás lehetősége, mint 18 éve bármikor, ezt azonban csak az emberek kényszeríthetik ki – erről Turi-Kovács Béla, a Kisgazda Polgári Egyesület (KPE) elnöke és Kövér László, a Fidesz választmányi elnöke beszélt szombaton Budapesten. Kövér emlékeztetett az MSZP rendkívüli népszerűtlenségére is. 2008. április 26. 14:55 Tavaly 767 milliárd forint új lakáshitelt folyósítottak a bankok A múlt év végén mért 3109 milliárd forintnyi lakáshitel-állománynak mindössze 1 százaléka volt rossz minősítésű, a 2007-ben folyósított 767 milliárd forint új hitelnek már csak 13 százaléka volt államilag támogatott – egyebek mellett ezeket az adatokat is tartalmazza a KSH Lakossági lakáshitelezés c. kiadványa, amely a hivatal honlapján olvasható. 2008. április 26. 14:54 „Digitális sarc” – Fidesz: a kormány tegyen le az internetadóról! Vonja vissza az úgynevezett internetadót a kormány! – jelentette ki Nyitrai Zsolt szombaton. Nem támogatunk semmiféle adóemelést, semmilyen új adónem bevezetését, különösen akkor nem, ha ez az internetre vonatkozik – tette hozzá. 2008. április 26. 14:52 Véget ért a rali mára A környezetvédelmi tárca szakállamtitkára, Dióssy László múlt heti veszprémi sajtótájékoztatóján újságírói kérdésre válaszolta a következőket: a rali szervezői túl későn adták be kérelmeiket, így a versenyt engedély nélkül bonyolítják, aminek súlyos következményei lesznek. A futam résztvevői Veszprém mellett érintettek több Natura 2000 besorolású mezőgazdasági területet is. A zöldszervezetek szerint ez olyan mezőgazdasági terület, ahová a tulajdonosoknak is csak engedéllyel lehet traktoraikkal behajtaniuk, a termést learatni vagy kaszálni. Ezeken a földeken dübörögtek a gépjárművek. A zárónapon sikerült utolérnünk az érintett államtitkárokat. 2008. április 26. 14:22 Tóth Viktor az év rendőre Füreden Az idén Tóth Viktornak ítélte oda a balatonfüredi képviselőtestület az év rendőre díjat. A törzszászlós április 23-án, Szent György napján az ünnepi állománygyűlésen vette át a kitüntetést. Füred még mindig az ország legbiztonságosabb városa. 2008. április 26. 14:05 Előkerült a gázriasztó-pisztoly is piros lámpánál / Türelmetlen kamionos a 8-ason Egy budapesti autós és egy kamionos között akadt nézeteltérés Körmendnél a 8-as főúton pénteken. Az autós szerette volna megelőzni a kamiont, mire annak sofőrje egy gázriasztó-pisztolyt kapott elő. A körmendi rendőrség garázdaság gyanúja miatt indított eljárást. 2008. április 26. 13:21 Bölcsőde pro és kontra A gyereknek otthon a helye. Az anyjával. Hároméves koráig. És az anyának is otthon a helye. Te eldobtad magadtól! Milyen anya vagy te? A mi családunkban még senki sem volt bölcsődés! Tartson el a férjed addig! … Magam sem értem, miért ellenkezem zsigerből anyám szavaival… S nem tudom, miért az „otthon a helyed” és a „tartson el a férjed” a legijesztőbb mondatok az egész panaszáradatban. Talán mert a függőségtől is félek, akármilyen alaptalanul is, s az én ösztönöm azt diktálja, hogy káros lenne évekre behermetizálódni otthonra. Mindkettőnknek! De milyen ösztön diktálja ezt? 2008. április 26. 12:49 A Magyar Telekom ellenzi a tervezett internetadót A Magyar Telekom Távközlési Nyrt. ellenzi a tervezett internetadót, mert úgy véli, nem segít abban, hogy Magyarország és a fejlett nyugat-európai országok közötti digitális szakadékot mielőbb sikerüljön áthidalni – mondta Winkler János vezérigazgató-helyettes pénteken tartott győri sajtótájékoztatóján. 2008. április 26. 12:03 Tűzszünet a lomizók és a városvezetők között / A laktanyába költöztek a devecseri lomisok Eltűntek a városszéli kispiacok és kiürültek az udvarok is Devecserben. Az utóbbi hónapokban tört ki a botrány a lomisok miatt, akik engedély nélkül árulták az összegyűjtött lomokat szinte a város egész területén. A polgármester régóta keresett megoldást a helyzetre. Most úgy tűnik, sikerült. Az árusok a laktanya területén kaptak helyet. 2008. április 26. 11:46 Több rendőrt szeretnének látni a veszprémiek a közterületeken / – a „Közterületek biztonságáért” fóruma Veszprémben – A vártnál kevesebb érdeklődő volt kíváncsi a „Közterületek biztonságáért” fórum beszámolóira péntek délután. A VMK kamaratermében elsősorban az érintettek: a társszervezetek, hatóságok, civil szervezetek képviselői jelentek meg. Az egy esztendeje létrehozott „Közterületek biztonságáért” fórum elnöke, dr. Giczi Róbert ezredes ezt úgy értékelte, hogy akkor bizonyosan többen lennének a padsorokban, ha komolyabb baj lenne a város közbiztonságával. 2008. április 25. 22:41 Folyamatos megfigyelések a nyirádi térségben / – folytatódhatnak a földbeszakadások – A mélyművelést folytató bauxitbányászat során Csabrendek, Nagytárkánypuszta, Darvastó térségében több helyütt is kialakultak a föld alatt tekintélyes méretű üregek. Az ezek feletti réteg az utóbbi öt-hat esztendőben néhány helyen beomlott. Ezek kialakulásáról, lehetséges veszélyeiről, kezeléséről, kutatásáról tartott előadást ma délelőtt a megyeházán Kovacsics Árpád ügyvezető, a Veszprém megyei Védelmi Bizottság ülésén. 2008. április 25. 20:47 Az örmény genocídium 93. évfordulója A közel száz évvel ezelőtti véres eseményre emlékeztek az örmények és a meghívott vendégek a megyeháza Szent István termében. Az évfordulón minden örményt emlékeztetni kell a tragédiára, amikor is másfél millió honfitársukat mészároltak le a törökök. A szó szerint lefejezett értelmiségiek javait, házait a gaztettek elkövetői kapták meg. Ezen a napon a világ örménysége gyászol és emlékezik. 2008. április 25. 18:36 "Fejlesztések terén elsők vagyunk az unió országai között" / Fórum a gazdaságról és uniós pályázati lehetőségekről Veszprémben Manapság ritkán van lehetőségünk dicsekedni az Európai Unióban, de legyünk büszkék arra, amiben ma elsők vagyunk, ezek pedig a fejlesztések - mondta Bajnai Gordon önkormányzati és területfejlesztési miniszter veszprémi sajtótájékoztatóján. A II. Nemzeti Fejlesztési Terv döntései napjainkban válnak majd kézzelfoghatóvá. 2007 eleje óta 220 pályázatot írtak ki, és 600 milliárd forint fejlesztési forrást fizettek ki. Az Új Magyarország Fejlesztési Tervben a következő 7+2 évre mintegy 8000 milliárdos keretünk van. Régiónkban több fejlesztés realizálódik a közeljövőben: Balatonfüred reformkori városrész megújulásának második üteme, Veszprémben a Séd-völgy rehabilitáció, a 8-as főút átépítése, és többek közt a balatonakarattyai magaspartfal megerősítése. Ezeket kiemelt projektként, további pályázatás nélkül támogatja a kormányzat. 2008. április 25. 16:56
... 1651 1652 1653 1654 1655 ...
sport
Női kézilabda junior-vb: kiütéses győzelemmel kezdett a magyar válogatott A magyar női junior kézilabda-válogatott 46-10-re verte Tajvant a kínai Csincsungban zajló korosztályos világbajnokság csoportkörének első fordulójában, szerdán. Chema Rodríguez: csalódott vagyok, de elfogadtam a döntést A férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitányi posztjáról távozott Chema Rodríguez csalódottan vette tudomásul, hogy már nem ő irányítja az együttest, ugyanakkor elfogadta a magyar szövetség döntését. Megkezdte a felkészülést a VSC Veszprém Kedden délután megkezdte a nyári felkészülést a VSC Veszprém felnőtt együttese a labdarúgó NB III 2026/2027-es kiírására. Nem indul az Európa-kupában a Balatonfüredi KSE Bár a Balatonfüredi KSE az ötödik helyen zárta a férfi kézilabda NB I 2025/26-os idényét, amellyel kivívta az indulás jogát az EHF Európa-kupa következő kiírásában, a klub vezetése a nemzetközi szereplésről való lemondás mellett döntött. Strandkézilabda-vb: a dánok legyőzésével középdöntős a magyar válogatott A magyar férfi strandkézilabda-válogatott bebiztosította középdöntőbe jutását a zágrábi világbajnokságon, mivel 2-1-re legyőzte kedden Dániát a csoportkör második fordulójában. Fábián Bettina hétórás infúziós kezelésre szorult a hétvégi úszó vk után, nem vállalja a párizsi Eb-t Hétórás infúziós kezelésre szorult Fábián Bettina azt követően, hogy hétvégén részt vett a nyílt vízi úszók portugáliai világkupaversenyén Setubalban, és a víz hasonlóan rossz minősége miatt nem vállalja a részvételt idén nyáron a párizsi Európa-bajnokságon. Tragikus hirtelenséggel elhunyt Németh Zsanett Eb-ezüstérmes birkózó Életének 33. évében tragikus hirtelenséggel elhunyt Németh Zsanett Európa-bajnoki ezüst- és bronzérmes birkózó, aki pályafutása korai szakaszában a a Veszprémi Dózsa SK-t erősítette. Strandkézilabda-vb: Tunézia legyőzésével kezdett a magyar válogatott A magyar férfi strandkézilabda-válogatott 2-0-ra legyőzte Tunéziát a zágrábi világbajnokság csoportkörének első fordulójában, kedden. Három győri kézilabdázó az idény álomcsapatában A Bajnokok Ligája-ezüstérmes Győri Audi ETO KC női kézilabdacsapatának három játékosa került be az idény álomcsapatába az európai szövetség (EHF) szavazásán. Vb-2026: negyven évet kellett várni az újabb NB I-es gólra Negyven év után született újra olyan gól a futballvilágbajnokságok történetében, amelyet a magyar élvonalban futballozó játékos szerzett: Nadir Benbuali, a címvédő ETO FC algériai támadója a Jordánia elleni csoportmérkőzésen talált a kapuba.
kézilabda
Nincs magyar férfi kézilabdázó az EHF álomcsapatában Magyar férfi kézilabdázó nem került be az elmúlt szezon álomcsapatába az európai szövetségnél (EHF). Női kézilabda junior-vb: kiütéses győzelemmel kezdett a magyar válogatott A magyar női junior kézilabda-válogatott 46-10-re verte Tajvant a kínai Csincsungban zajló korosztályos világbajnokság csoportkörének első fordulójában, szerdán. Chema Rodríguez: csalódott vagyok, de elfogadtam a döntést A férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitányi posztjáról távozott Chema Rodríguez csalódottan vette tudomásul, hogy már nem ő irányítja az együttest, ugyanakkor elfogadta a magyar szövetség döntését. Nem indul az Európa-kupában a Balatonfüredi KSE Bár a Balatonfüredi KSE az ötödik helyen zárta a férfi kézilabda NB I 2025/26-os idényét, amellyel kivívta az indulás jogát az EHF Európa-kupa következő kiírásában, a klub vezetése a nemzetközi szereplésről való lemondás mellett döntött. Három győri kézilabdázó az idény álomcsapatában A Bajnokok Ligája-ezüstérmes Győri Audi ETO KC női kézilabdacsapatának három játékosa került be az idény álomcsapatába az európai szövetség (EHF) szavazásán. Női kézilabda junior-vb: a negyeddöntőbe jutás a magyar válogatott célja A negyeddöntőbe jutás a magyar női junior kézilabda-válogatott célja a szerdán kezdődő korosztályos világbajnokságon, amelynek a kínai Csincsung ad otthont. Férfi kézilabda BL: a Szeged kapott szabadkártyát, a Tatabánya nem A nőknél a Ferencváros, a férfiaknál a Szeged szabadkártyát kapott a kézilabda Bajnokok Ligája következő idényére, a Tatabánya férficsapatának jelentkezését azonban elutasította az európai szövetség (EHF). Sótonyi László lehet a magyar férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya Sótonyi László az egyik jelölt a magyar férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitányi posztjára. Nem szeretné elengedni vezetőedzőjét a veszprémi kézilabdaklub Nem szeretné elengedni vezetőedzőjét, a spanyol Xavier Pascual Fuertest a bajnokságban és a Magyar Kupában is címvédő One Veszprém HC férfi kézilabdaklub. A Veszprém BL-csoportkörös, a Szeged és a Tatabánya is szabadkártyát kért A bajnoki címvédő Veszprém biztosan csoportkörös lesz a férfi kézilabda Bajnokok Ligája következő idényében, a Szeged és a Tatabánya pedig szabadkártyát kért.

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.