Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

közélet

Szeptember 1-ig maradna a koalícióban az SZDSZ? Az SZDSZ vasárnapi küldöttgyűlésére több delegált határozati javaslatot nyújt be, amelyben indítványozza: a liberálisok ne április 30-ával, hanem szeptember 1-jei hatállyal bontsák fel az MSZP-vel kötött koalíciós szerződést. A szabad demokraták vasárnap Budaörsön döntenek a koalícióból való kilépésről. 2008. április 25. 16:34 Elektronikus börzén licitálhatunk a bezárt kórházak eszközeire Elektronikus börze keretében értékesítik a tavaly áprilisi kórházátalakítások után megszüntetésre ítélt intézmények eszközeit - közölte Kárpáti Zsuzsa, az Egészségügyi Készletgazdálkodási Intézet (EKI) főigazgatója pénteken sajtótájékoztatón, Budapesten. A politikus 100-200 millió forintos bevételt vár az értékesítéstől. 2008. április 25. 16:09 Új uniós jogszabály a tisztább levegőért Az Európai Bizottság üdvözölte a környezeti levegő minőségéről és a Tiszta Levegőt Európának programról szóló irányelvek elfogadását, amelyek kötelező határértéket szabnak a maximálisan megengedett finompor-koncentrációnak. 2008. április 25. 15:18 Gráf: A legnehezebb időszakait éli az állattenyésztés A magyar állattenyésztés minden idők legnehezebb időszakát élte át az elmúlt évben, az előrelépéshez technológiai felzárkózásra és hatékony, versenyképes szerkezetre van szükség - jelentette ki Gráf József földművelésügyi és vidékfejlesztési miniszter pénteken Hódmezővásárhelyen. A miniszter szerint a rossz helyzet oka az élelmiszerek iránt növekvő igény, valamint a kedvezőtlen időjárás. 2008. április 25. 15:07 Felújítják a keszthelyi Festetics kastélyt Az ország egyik legnagyobb kastélyának felújítása, valamint az egyedi látványosságokat bemutató Vadászati Múzeum és a Történelmi Modellvasút–kiállítás közelmúltbeli kialakítása új lehetőségeket és nyomatékosabb vonzerőt teremt a balatoni turizmusban. A Balaton ékkövének nyilvánított kastély kulturális örökségünket is gazdagítja, a turizmus növekedése révén új gazdaságfejlesztési irányt jelöl ki, munkahelyet teremt, és nem utolsósorban egész évben látogatókat vonz a Balaton partjára. 2008. április 25. 15:06 Késve kapják a normatív támogatásokat az egyházi iskolák A Magyar Államkincstár köztartozásra hivatkozva nem, vagy később fizeti ki az egyházi iskoláknak a normatív támogatást, mert az oktatási intézmények csak késve tudnak adót fizetni - közölte Soltész Miklós, a KDNP országgyűlési képviselője pénteken sajtótájékoztatón. 2008. április 25. 15:00 Passió Polányban Immáron 15. alkalommal mutatják be pünkösdkor Magyarpolányban a Jézus keresztszenvedését bemutató játékot, melyet közel 180 fős szereplőgárda ad elő a szabadtéri színpadon. A Megyei Közművelődési Intézetben Horváth Viola igazgató az intézmény által benyújtott pályázatokat is ismertette. 2008. április 25. 13:24 Még a halotthűtő vezetékeit is ellopták Néhány száz forintos zsákmány miatt működésképtelenné tették a tolvajok a darányi temető halotthűtő berendezését. A somogyi településen fél év alatt 12 helyre törtek be. 2008. április 25. 13:23 Május 5-én átadhatják a balatoni elkerülőt Vélhetően május 5-én átadják a balatoni elkerülőt. A 71-es elkerülőszakaszát így hatodikától már használhatják az autósok. 2008. április 25. 13:09 Baleset az M7-en Baleset történt az M7-es autópályán a Balaton felé vezető oldalon, Martonvásárnál. A 32-es kilométernél felborult egy trailer, a forgalom csak a belső sávon haladhat, ezért torlódásra kell számítani. 2008. április 25. 12:41 A gyerekekért és a környezetért / Új szolgáltatással bővült és akciót hirdetett a vehir.hu Így néhány héttel az indulás után a gyerekekre is gondolt szerkesztőségünk. Csütörtöktől elindult heti mese rovatunk. A kicsik, helyi írók tollából mesékkel, gyerekversekkel találkozhatnak portálunkon, melyeket grafikus illusztráció tesz még impozánsabbá. Az írások hangban is megjelennek az oldalon, a meséket és gyerekverseket Vándorfi László olvassa fel. Indul a "Szedd magad!" akció. Az önkormányzat, illetve a Észak-Balatoni Hulladék Társulás támogatásával hadat üzenünk az elhagyott szeméthegyeknek. 2008. április 25. 11:57 Új könyvárigazgató és új megyei médium Megtartották csütörtökön a Veszprém megyei önkormányzat rendes közgyűlését. Az új alelnökön túl könyvtárigazgatót is választottak. A képviselők többek között elfogadták azt a kezdeményezést, hogy a megye egy új közszolgálati médiummal is gazdagodjon. 2008. április 25. 9:06 Valódi fejlesztések a 8-as főúton Pál Béla, a Közép-dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács elnöke, Hartmann Ferenc frakcióvezető és Katanics Sándor veszprémi képviselő tartott sajtótájékoztatót ma délelőtt a 8-as számú főút valós tervekben szereplő fejlesztési elképzeléseiről. A három országgyűlési képviselő közül elsőként Pál Béla vázolta nagy vonalakban az Új Magyarország Program keretén belül megvalósítandó elképzeléseket. 2008. április 24. 23:40 Indul a vendéglátósok szezonja is / – szezonnyitó szakmai nap Füreden – Két évtizede rendezte a Kisiparosok Országos Szövetsége első szezonnyitó konferenciáját. A helyszín akkor is, és ma is Balatonfüred volt. A csütörtök délelőtti megnyitón a szervezők nevében Csonka Endre mondott köszöntőt. Nem a véleményünknek, hanem a megfigyeléseinknek van jelentősége – hangsúlyozta. A folytatásban szóba kerültek a várható nyári hatósági ellenőrzések. Ezek korábbi tapasztalatai alapján elmondta, hogy sajnálatos, amikor a hibát összemossák a szándékossággal, s ezeknek a sajtó is visszhangot ad. 2008. április 24. 22:17
... 1652 1653 1654 1655 1656 ...
sport
Női kézilabda junior-vb: kiütéses győzelemmel kezdett a magyar válogatott A magyar női junior kézilabda-válogatott 46-10-re verte Tajvant a kínai Csincsungban zajló korosztályos világbajnokság csoportkörének első fordulójában, szerdán. Chema Rodríguez: csalódott vagyok, de elfogadtam a döntést A férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitányi posztjáról távozott Chema Rodríguez csalódottan vette tudomásul, hogy már nem ő irányítja az együttest, ugyanakkor elfogadta a magyar szövetség döntését. Megkezdte a felkészülést a VSC Veszprém Kedden délután megkezdte a nyári felkészülést a VSC Veszprém felnőtt együttese a labdarúgó NB III 2026/2027-es kiírására. Nem indul az Európa-kupában a Balatonfüredi KSE Bár a Balatonfüredi KSE az ötödik helyen zárta a férfi kézilabda NB I 2025/26-os idényét, amellyel kivívta az indulás jogát az EHF Európa-kupa következő kiírásában, a klub vezetése a nemzetközi szereplésről való lemondás mellett döntött. Strandkézilabda-vb: a dánok legyőzésével középdöntős a magyar válogatott A magyar férfi strandkézilabda-válogatott bebiztosította középdöntőbe jutását a zágrábi világbajnokságon, mivel 2-1-re legyőzte kedden Dániát a csoportkör második fordulójában. Fábián Bettina hétórás infúziós kezelésre szorult a hétvégi úszó vk után, nem vállalja a párizsi Eb-t Hétórás infúziós kezelésre szorult Fábián Bettina azt követően, hogy hétvégén részt vett a nyílt vízi úszók portugáliai világkupaversenyén Setubalban, és a víz hasonlóan rossz minősége miatt nem vállalja a részvételt idén nyáron a párizsi Európa-bajnokságon. Tragikus hirtelenséggel elhunyt Németh Zsanett Eb-ezüstérmes birkózó Életének 33. évében tragikus hirtelenséggel elhunyt Németh Zsanett Európa-bajnoki ezüst- és bronzérmes birkózó, aki pályafutása korai szakaszában a a Veszprémi Dózsa SK-t erősítette. Strandkézilabda-vb: Tunézia legyőzésével kezdett a magyar válogatott A magyar férfi strandkézilabda-válogatott 2-0-ra legyőzte Tunéziát a zágrábi világbajnokság csoportkörének első fordulójában, kedden. Három győri kézilabdázó az idény álomcsapatában A Bajnokok Ligája-ezüstérmes Győri Audi ETO KC női kézilabdacsapatának három játékosa került be az idény álomcsapatába az európai szövetség (EHF) szavazásán. Vb-2026: negyven évet kellett várni az újabb NB I-es gólra Negyven év után született újra olyan gól a futballvilágbajnokságok történetében, amelyet a magyar élvonalban futballozó játékos szerzett: Nadir Benbuali, a címvédő ETO FC algériai támadója a Jordánia elleni csoportmérkőzésen talált a kapuba.
kézilabda
Nincs magyar férfi kézilabdázó az EHF álomcsapatában Magyar férfi kézilabdázó nem került be az elmúlt szezon álomcsapatába az európai szövetségnél (EHF). Női kézilabda junior-vb: kiütéses győzelemmel kezdett a magyar válogatott A magyar női junior kézilabda-válogatott 46-10-re verte Tajvant a kínai Csincsungban zajló korosztályos világbajnokság csoportkörének első fordulójában, szerdán. Chema Rodríguez: csalódott vagyok, de elfogadtam a döntést A férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitányi posztjáról távozott Chema Rodríguez csalódottan vette tudomásul, hogy már nem ő irányítja az együttest, ugyanakkor elfogadta a magyar szövetség döntését. Nem indul az Európa-kupában a Balatonfüredi KSE Bár a Balatonfüredi KSE az ötödik helyen zárta a férfi kézilabda NB I 2025/26-os idényét, amellyel kivívta az indulás jogát az EHF Európa-kupa következő kiírásában, a klub vezetése a nemzetközi szereplésről való lemondás mellett döntött. Három győri kézilabdázó az idény álomcsapatában A Bajnokok Ligája-ezüstérmes Győri Audi ETO KC női kézilabdacsapatának három játékosa került be az idény álomcsapatába az európai szövetség (EHF) szavazásán. Női kézilabda junior-vb: a negyeddöntőbe jutás a magyar válogatott célja A negyeddöntőbe jutás a magyar női junior kézilabda-válogatott célja a szerdán kezdődő korosztályos világbajnokságon, amelynek a kínai Csincsung ad otthont. Férfi kézilabda BL: a Szeged kapott szabadkártyát, a Tatabánya nem A nőknél a Ferencváros, a férfiaknál a Szeged szabadkártyát kapott a kézilabda Bajnokok Ligája következő idényére, a Tatabánya férficsapatának jelentkezését azonban elutasította az európai szövetség (EHF). Sótonyi László lehet a magyar férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya Sótonyi László az egyik jelölt a magyar férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitányi posztjára. Nem szeretné elengedni vezetőedzőjét a veszprémi kézilabdaklub Nem szeretné elengedni vezetőedzőjét, a spanyol Xavier Pascual Fuertest a bajnokságban és a Magyar Kupában is címvédő One Veszprém HC férfi kézilabdaklub. A Veszprém BL-csoportkörös, a Szeged és a Tatabánya is szabadkártyát kért A bajnoki címvédő Veszprém biztosan csoportkörös lesz a férfi kézilabda Bajnokok Ligája következő idényében, a Szeged és a Tatabánya pedig szabadkártyát kért.

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.