Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

civil

Vizsgázott a közösség immunrendszere, méghozzá kiválóra Vizsgázott a közösség immunrendszere, méghozzá kiválóra Csupán a helyi civil szervezetek települtek ki a Kossuth utcára, mégis a hangulat egy komolyabb fesztiváli forgatagot idézett szombaton Veszprém hagyományos civil napján. Az eseményen átadták a Pro Civitate-díjat is, amit idén az egyik állatmenhely kapott. 2021. október 2. 18:46 Októberben fontos pályázati lehetőség nyílik meg a civileknek Októberben fontos pályázati lehetőség nyílik meg a civileknek Civil szervezeteknek szervezett információs napot a Veszprém Megyei Civil Közösségi Szolgáltató Központ kedden. 2021. szeptember 7. 17:01 Civil eszmecsere a közösségek újraindításáért Civil eszmecsere a közösségek újraindításáért Kerekasztal beszélgetést szervezett a Veszprém Megyei Civil Közösségi Szolgáltató Központ veszprémi civil szervezetek részére kedden. Az egyeztetésen részt vett Szalay-Bobrovniczky Vince, a Miniszterelnökség Civil és Társadalmi Kapcsolatokért Felelős Helyettes Államtitkárság helyettes államtitkára is. 2021. augusztus 25. 4:00 Vidám volt az első nyári hétvége Gyulafirátóton Vidám volt az első nyári hétvége Gyulafirátóton Harmadik alkalommal rendezték meg a Civil Napot Gyulafirátóton szombaton. 2021. június 6. 16:17 TÉRFIGYELŐ KAMERÁK ELHELYEZÉSE NAGYVÁZSONY 1238 HRSZ INGATLANON A „TISZTÍTSUK MEG AZ ORSZÁGOT” PÁLYÁZAT KERETEIN BELÜL TÉRFIGYELŐ KAMERÁK ELHELYEZÉSE NAGYVÁZSONY 1238 HRSZ INGATLANON A „TISZTÍTSUK MEG AZ ORSZÁGOT” PÁLYÁZAT KERETEIN BELÜL A Nagyvázsonyi Kinizsi Pál Horgászegyesület sikeresen pályázott az Innovációs és Technológiai Minisztérium pályázati felhívására, amelynek célja a közterületeken elhagyott, vagy jogellenesen elhelyezett hulladékszigetek felszámolása. Az elnyert támogatás összege bruttó 5.540.198 forint. A térfigyelő kamerák kihelyezésére, valamint a műszaki átadás-átvételre május 18-án sor került. 2021. május 20. 9:30 TÉRFIGYELŐ KAMERÁK ELHELYEZÉSE NAGYVÁZSONY 1238 HRSZ INGATLANON A „TISZTÍTSUK MEG AZ ORSZÁGOT” PÁLYÁZAT KERETEIN BELÜL A Nagyvázsonyi Kinizsi Pál Horgászegyesület sikeresen pályázott az Innovációs és Technológiai Minisztérium pályázati felhívására, amelynek célja a közterületeken elhagyott, vagy jogellenesen elhelyezett hulladékszigetek felszámolása. Az elnyert támogatás összege bruttó 5.540.198 forint. A térfigyelő kamerák május első felében kerülnek kihelyezésre. 2021. május 3. 10:43 Pelenkával segítettek a koraszülötteknek Pelenkával segítettek a koraszülötteknek Négyezer pelenkát adományoztak a Bébi Koraszülött Mentő Alapítványnak. 2021. január 20. 10:17 Mindannyian óriásokká válhatunk, ha segítünk Mindannyian óriásokká válhatunk, ha segítünk Veszprém évek óta kimagaslóan teljesít, ha segítségnyújtásról van szó, ezt pedig újra és újra bizonyíthatjuk: ezentúl akár a Veszprém Megyei Kritikus Betegekért Alapítványon keresztül, mely a megyei kórház intenzív osztályán kezelt betegek ellátási színvonalának folyamatos fejlesztésére jött létre. 2020. december 14. 22:24 Megnyíltak a NEA civil pályázatai Megnyíltak a NEA civil pályázatai Megnyíltak hétfő délelőttől a Nemzeti Együttműködési Alap (NEA) pályázatai, a pénzügyi keret jövőre 9,3 milliárd forint. 2020. október 14. 4:00 A pandémia szürkeségében szükségünk van a színekre civil A pandémia szürkeségében szükségünk van a színekre Pénteken nyitották meg a VENŐKE tavasszal elmaradt kiállítását a Hangvillában. 2020. október 7. 15:00 A legegyszerűbb módját választották az önkéntességnek önkéntesség A legegyszerűbb módját választották az önkéntességnek Hivatalos szervezeti háttér nélkül, teljes egészében önkéntes alapon szervezték meg a veszprémi önkéntes csoportot a Facebook-on, amely már túl van első sikeres akcióján. A működési elvük a lehető legegyszerűbb, mégis nagy szerepe lehet a jövőben, hogy Veszprémben még nagyobb hangsúlyt kapjon az önkéntesség. 2020. október 4. 4:10 Országosan dobogósak a Veszprém megyei civilek pályázati eredményességben civil Országosan dobogósak a Veszprém megyei civilek pályázati eredményességben A civil egyesületek számára tartottak információs napot csütörtökön a Városházán, ahol az eddigi pályázatok eredményessége mellett a jövő évi kiírásokról is megtudhattak friss információkat a résztvevők. 2020. szeptember 10. 4:00 Újra szervezkednek a hátrányos helyzetű fiatalokért civil Újra szervezkednek a hátrányos helyzetű fiatalokért A koronavírus a jótékonysági rendezvényeket is ellehetetlenítette tavasszal, most azonban a Veszprém Városi Hátrányos Helyzetű Fiatalokért Egyesület is elérkezettnek látta az időt két hagyományos programjuk megszervezésére. 2020. szeptember 4. 4:00 Civilek a civilekért civil Civilek a civilekért Új néven, immáron Veszprém Megyei Civil Közösségi Szolgáltató Központként végzi ugyanazt a munkát az egykori civil információs centrum. A kibővült lehetőségekről és az Európa Kulturális Főváros kapcsán felmerülő feladatokról is beszéltek az illetékesek a csütörtökön tartott sajtóbeszélgetésen. 2020. július 19. 5:01
közélet
Második világháborús bomba került elő Gyulafirátóton Második világháborús szovjet bomba került elő a Veszprémhez tartozó Gyulafirátóton, a Felső újsoron - közölte a Magyar Honvédség tűzszerész ügyelete vasárnap délután az MTI-vel. Sokoldalú kádártai dadust díjaztak Fekete Valéria, a kádártai Ficánka Tagóvoda dadusa kapta idén a Dévai Bíró Mátyás-díjat, amivel a településért végzett áldozatos munkát ismeri el a város. A díjazott viszont nem csak a kisgyermekekért végzett munkájával érdemelte ki az elismerést, ennél még több civil szerepben helyt állt az évek alatt. Nemes cél: boldogabbá tenni a gyerekek egy napját… A Veszprémi Motoros Egyesület (VME) – kapcsolódva a gyermeknaphoz –lakásotthonokba, állami gondozásban élő gyerekekhez ajándékokkal látogatott el a közelmúltban. A dózsavárosiak kijelölték az utat: irány a nyár! A dózsavárosiak mindig találnak mindig találnak alkalmat arra, hogy közösen ünnepeljenek valamit, vagy egyszerűen jó hangulatban találkozzon Veszprém egyik legnagyobb városrészének lakossága. Olykor a nyár végével annak elbúcsúztatása miatt, de két éve már a legmelegebb évszak beköszöntekor is összejönnek. Pont, mint szombaton a jégcsarnok mellett. Ilyen búcsúztatásra nem számított Gasper Marguc Szombat délután a semmiből egyszer csak felhangzott a veszprémi kézilabdaszurkolók rigmusa a Kossuth utca közepén: „Üres a hordó, repül a korsó, mindenki fekszik az alkoholtól…” Nem spontán flashmobról volt szó – egy gondosan megtervezett és annál meghatóbb gesztus volt ez a szurkolók részéről, amikor meglepték a családja körében süteményező Gasper Margucot, aki tizenkét év után búcsúzik el a veszprémi meztől. Mérgezés miatt kerültek a veszprémi kórházba a gyerekek Kórházi ápolásra és gyomormosásra volt szüksége négy Veszprém vármegyei gyermeknek, miután a gyanú szerint mérgező növény, az aranyeső borsóra emlékeztető terméséből ettek. A szülőket fokozott óvatosságra intik. Az európai uniós migrációs paktum ellen tüntettek Az Európai Unió migrációs paktumának elutasítását követelték tüntetők jobboldali influenszerek által szervezett demonstráción pénteken Budapesten. A tudomány beköltözött a Kossuth utcára – megnyílt az MTA interaktív vándorkiállítása Veszprémben Aki a következő hetekben végigsétál a Kossuth utcán, könnyen belefuthat valamibe, amire talán nem számítana egy belvárosi séta során: a Magyar Tudományos Akadémia történetébe. A Posta előtti téren nyílt meg ugyanis a „Mozgásban a tudomány” című interaktív vándorkiállítás, amely az Akadémia fennállásának 200. évfordulója alkalmából indult országjáró útjára. Egy estére sportpályává változik Veszprém Miután márciusban a Kihívás Napján több ezer veszprémi bizonyította, hogy a városban komoly ereje van a közösségi mozgásnak, júniusban újabb alkalom érkezik arra, hogy együtt mozduljunk meg. Június 12-én Veszprém is csatlakozik a Mozgás Éjszakája országos programsorozathoz, amelynek keretében egészen éjfélig várják a sportolni vágyókat az Erzsébet-ligetben és a város, valamint a régió számos másik pontján. Hétpecsétes titok a jövő évi veszprémi tájfutó világbajnokság versenypályája Veszprém és térsége 2027 augusztusában a nemzetközi tájfutó sportélet fókuszába kerül – jövő augusztusában rendezik a tájékozódásifutó-világbajnokságot a térségben, aminek hivatalosan is megalakult a szervezőbizottsága. Bár az előkészületek már elindultak, a legfontosabb részletet, a pontos versenypályák helyszíneit szigorúan őrzik, hogy mindenki valóban egyenlő esélyekkel indulhasson.
sport
Női kézilabda BL: a Győr legyőzésével első sikerét aratta a Metz A két magyar válogatott játékossal felálló francia Metz HB nyerte a női kézilabda Bajnokok Ligáját, miután története első fináléjában Budapesten vasárnap 31-29-re legyőzte a címvédő Győri Audi ETO KC együttesét. Bajnokok Ligája-induló a Melsungen A német férfi kézilabda-bajnokság vasárnapi, utolsó fordulójában biztossá vált, hogy Sipos Adrián, Palasics Kristóf és Bartucz László csapata, az Európa Liga-címvédő MT Melsungen a következő idényben indulhat a Bajnokok Ligájában. Monacói Nagydíj - Antonelli sorozatban ötödször nyert, Russell újfent nem szerzett pontot A világbajnoki pontversenyt vezető Andrea Kimi Antonelli, a Mercedes olasz pilótája nyerte a Forma-1-es Monacói Nagydíjat vasárnap Monte-Carlóban, sikerével pedig 66 pontra növelte az előnyét. MotoGP: megint Márquez nyerte a Magyar Nagydíjat a Balatonnál A tavalyihoz hasonlóan idén is a kategóriában hétszeres világbajnok, címvédő Marc Márquez nyerte a gyorsaságimotoros-vb Magyar Nagydíját vasárnap a Balaton Parkban. Sallai és Kerkez sem léphet pályára Debrecenben Sallai Roland és Kerkez Milos sem léphet pályára a magyar labdarúgó-válogatottban kedden a kazah csapat elleni felkészülési mérkőzésen Debrecenben. Női európai ifjúsági kézilabdaliga: a Debrecen nyerte a döntőt A Debrecen hosszabbítás után 41-39-re legyőzte a román CSM Bucuresti-et a női európai ifjúsági kézilabdaliga vasárnapi fináléjában, a budapesti négyes döntő második játéknapján. Ilyen búcsúztatásra nem számított Gasper Marguc Szombat délután a semmiből egyszer csak felhangzott a veszprémi kézilabdaszurkolók rigmusa a Kossuth utca közepén: „Üres a hordó, repül a korsó, mindenki fekszik az alkoholtól…” Nem spontán flashmobról volt szó – egy gondosan megtervezett és annál meghatóbb gesztus volt ez a szurkolók részéről, amikor meglepték a családja körében süteményező Gasper Margucot, aki tizenkét év után búcsúzik el a veszprémi meztől. Női kézilabda BL: a Brest legyőzésével döntőben a címvédő Győr A címvédő Győri Audi ETO KC 31-30-ra nyert a francia Brest Bretagne ellen a női kézilabda Bajnokok Ligája budapesti négyes döntőjének szombati második elődöntőjében. Női kézilabda BL: a két magyarral felálló Metz az első döntős Elsőként a két magyar játékossal felálló francia Metz HB jutott elsőként fináléba a női kézilabda Bajnokok Ligájában, miután a budapesti négyes döntő nyitó találkozóján 32-27-re legyőzte a román CSM Bucuresti együttesét. Női futsal: az idény legjobbjait díjazta a VESC A női futsal NB II nyugati csoportjában harmadik helyen záró VESC legjobbjait díjazták az együttes péntek esti szezonzáró ünnepségén.

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.