Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

közélet

Leendő vezérkari tisztek a városházán A Magyar Honvédség Budapesti Vezérkari Akadémia végzőseivel találkozott Debreczenyi János Veszprém város polgármestere. A húsztagú küldöttséget dr. Resperger István ezredes vezette. A tiszteket egy évig képezték az akadémia budapesti központjában. Erről a speciális akadémiáról kerülnek ki a honvédség legfelsőbb vezetői. Az egynapos látogatásuk során megismerkedtek Veszprém városával. 2008. június 3. 13:41 Vizsgaidőszak a Pannon Egyetemen Újabb vizsgaidőszak elé néznek az egyetem hallgatói. Eljött a nyár, és hozta magával a vizsgákat. 2008. június 3. 13:22 Expóra készül Várpalota A 13. Vár Expo Nemzetközi Kiállításra és vásárra készül Várpalota önkormányzata június 6-8. között. A Gál Gyula Városi Sportközpontban 4 ország több mint 80 kiállítója mutatkozik be. Az expo kiemelt témái: környezetvédelem, megújuló energiaforrások, hulladékhasznosítás, egészséges életmód. 2008. június 3. 12:40 Ég és Föld között / Veszprém város repüléstörténete 1589-től napjainkig A fenti címmel nyílt kiállítás a Március 15. úti Klubkönyvtárban. A kiállítást a Veszprémi Hagyományőrző Egyesület anyagából állította össze: Piros György és Simon László. A helyszínen több tucat makettet, posztert, dokumentumot tekinthetnek meg az érdeklődők. A tárlat augusztus 5-ig nézhető meg. 2008. június 3. 10:27 Sólyom László a Duna-Dráva Nemzeti Parkba látogat Sólyom László államfő folytatja országjárását, amelynek keretében ma a Duna-Dráva Nemzeti Park Igazgatóság működési területére látogat. A június 3-tól 5-ig tartó látogatáson az államfő érdeklődésének középpontjában a villamosenergia-termelés és energiagazdálkodás, valamint a Duna-Dráva Nemzeti Park illetékességi területének nemzetiségi sokszínűsége áll. 2008. június 3. 9:25 Az új kenyér ünnepére szobor készül Kádártán A történet még évekre nyúlik vissza, amikor is egy kislány édesapjával sétált a település szélén, s újból rátaláltak az egykori római-kori forrásra. Az eltelt évek alatt a területet megtisztították, szép parkot alakítottak ki. A forrás mellett helyezik majd el a négyszögletű kőtömböt és a közel 3 méteres, életfát. Az alkotást Merencsics Tibor szobrászművész, a Lovassy Gimnázium rajztanára faragja ki tanítványaival a nyár során. Elmondásából kiderült, hogy a szoborkompozíció ősi magyar motívumokat, szimbólumokat fog ábrázolni. Egyben annak a reményének is hangot adott az alkotó, hogy a park az elmélkedés, a megbékélés és a meditáció helyszíne lesz a magyarságság számára. Egyfajta zarándokhely lesz a „tiszta forráshoz”. 2008. június 3. 9:08 A Színész elbúcsúzott Bizonyára nem szolgálok új hírrel senkinek, ettől hangos napok óta a sajtó, a média. A Győri Nemzeti Színház évadzáró társulati ülésén elbúcsúzott a színpadtól Gáti Oszkár. Negyven éve tapossa a deszkákat, 18 éve Győrben. Gyerek voltam még, mikor először láttam őt játszani. Azóta nekem Ő Cyrano, de Ő Lear király, vagy az oroszlánszívű… Nem tudom elképzelni nélküle a győri premiereket, pedig nagyon úgy néz ki, muszáj lesz. 2008. június 2. 23:39 Parttalanná vált a lakossági fórum / – kinek kell az új áruház? – Számtalan áruház épült idáig Veszprémben, de a lakosságot most kérdezzük meg először – mondta Vereskuti Béla önkormányzati képviselő azon a fórumon, melyet a Cholnoky iskolában tartottak hétfőn este. A meghívottak között ott volt a terület tulajdonosainak képviselője, a tervező, a kivitelező cég ügyvédje, cégvezetője, a polgármesteri hivatal osztályvezetői, valamint a választókörzet előző képviselője, Asztalos István is. A rendezvény célja az volt, hogy az érintettekkel megismertessék, megvitassák egy esetlegesen építendő új áruház, s az ahhoz kapcsolódó rendezés minden lehetséges körülményét. 2008. június 2. 21:26 Se húst, se tejterméket nem lehet bevinni Horvátországba Horvátországban június 1-jén mégis életbe lépett az uniós jogszabály, melynek értelmében a külföldi turisták nem vihetnek be Horvátország területére húst és tejterméket. 2008. június 2. 19:36 A Parlamentből jelentjük / Törvénymódosítási javaslat támogatással A közbeszerzési törvény módosítása is szerepelt a Parlament mai napirendjén. Honlapunk érdeklődésére Horváth Zsolt képviselő elmondta, hogy az előterjesztés egyes elemeit az ellenzék is támogatja. 2008. június 2. 16:18 Csengettyűsök Guinness rekordja Besnyő település adott otthont a II. Országos Csengettyűs találkozónak. 11 együttes, több mint száz gyermek és tanáraik, összesen 166 csengettyűn játszották egyszerre: Beethowen IX. szimfóniájának 4. tételéből az Örömódát. A sikeres világrekordot a helyszínen rögzítették. Vezényelt: Vajda Márta. Veszprém városát a Szilágyi Erzsébet Katolikus Iskola képviselte, 12 fővel. 2008. június 2. 16:18 Tisztújítás a megyei MDF-ben / Újra Kuti Csaba az elnök Tisztújító ülést tartott a Magyar Demokrata Fórum Veszprém megyei választmánya. A szavazatok döntő többsége alapján a párt tagjai újra Kuti Csabát választották meg megyei elnöknek. Alelnökök lettek Bense László Erik ügyvéd, önkormányzati képviselő, környezetvédelmi tanácsnok, valamint Kulcsár Miklós, Barnag polgármestere. Egy héttel ezelőtt a városi szervezet élére Szeles József színművészt választották. 2008. június 2. 16:04 Elhunyt Fejtő Ferenc Szívrohamban elhunyt ma délelőtt Párizsban Fejtő Ferenc. Az Európa szerte ismert történész, író, újságíró, publicista 98 éves volt. Egy héttel ezelőtt szállították Fejtőt a Notre Dame mellett álló Hitel Dieu kórházba tüdőembóliával. 2008. június 2. 15:43 Kelendő még az iskolatej A legtöbb iskolában még júniusban is részesülnek a kisdiákok az iskolatej akcióban. Tekintettel arra azonban, hogy június a kirándulások időszaka, néhány helyen már lemondták a mindennapos ital megrendelését. Információink szerint a következő tanévre már elkészültek az előfelmérések, s nagy valószínűséggel az ideihez hasonló lesz az érdeklődés. 2008. június 2. 15:05
... 1629 1630 1631 1632 1633 ...
sport
Német, portugál és szerb ellenfél vár a Veszprémre a BL-csoportban A bajnok és Magyar Kupa-győztes Veszprém a német Füchse Berlinnel is azonos csoportba került a férfi kézilabda Bajnokok Ligája következő idényének pénteki sorsolásán. Női kézilabda BL: újra összekerült a Győr és a Metz a csoportkörben A bajnok és Magyar Kupa-győztes Győri Audi ETO KC újra összekerült a címvédő francia Metz HB csapatával a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének pénteki sorsolásán. Strandkézilabda-vb: Irán legyőzésével negyeddöntős a magyar válogatott A magyar férfi strandkézilabda-válogatott biztosította negyeddöntőbe jutását a zágrábi világbajnokságon, mivel 2-0-ra legyőzte Iránt csütörtökön, a középdöntő második fordulójában. Suscsák Máté és Vámosi Georgina az év futsalosai A férfiaknál Suscsák Máté, a nőknél pedig Vámosi Georgina kapta az év legjobb futsalosainak járó elismerést. Férfi kézilabda BL: az első kalapba került a Veszprém Az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) nyilvánosságra hozta a 2026–2027-es férfi Bajnokok Ligája csoportkörének sorsolási kalapjait. A magyar bajnok One Veszprém az első kalapból várja a pénteki (11.00) sorsolást. Strandkézilabda-vb: először veszített a magyar válogatott A magyar férfi strandkézilabda-válogatott 2-1-re kikapott csütörtökön Portugáliától a zágrábi világbajnokság középdöntőjének első fordulójában. Az alacsony vízállás a Balaton-átúszást is átrendezi A 44. LIDL Balaton-átúszást július 18-án rendezik, a tó alacsony vízállása mellett, ami az úszást nem befolyásolja, de a szervezők részéről különleges intézkedéseket igényel.   Vb-2026: két csoportkör után Argentína a fő favorit az Optánál A statisztikai elemzéssel foglalkozó brit Opta cég szuperszámítógépe szerint a csoportkör első két fordulója után a címvédő Argentína lépett elő a fő esélyessé az amerikai-kanadai-mexikói közös rendezésű labdarúgó-világbajnokság megnyerésére. Strandkézilabda-vb: Puerto Rico legyőzésével zárta a csoportkört a magyar válogatott A magyar férfi strandkézilabda-válogatott csoportelsőként, a maximális négy ponttal jutott tovább a zágrábi világbajnokság középdöntőjébe, mivel 2-0-ra nyert Puerto Rico ellen szerdán, a csoportkör utolsó fordulójában. Nincs magyar férfi kézilabdázó az EHF álomcsapatában Magyar férfi kézilabdázó nem került be az elmúlt szezon álomcsapatába az európai szövetségnél (EHF).
kézilabda
Német, portugál és szerb ellenfél vár a Veszprémre a BL-csoportban A bajnok és Magyar Kupa-győztes Veszprém a német Füchse Berlinnel is azonos csoportba került a férfi kézilabda Bajnokok Ligája következő idényének pénteki sorsolásán. Női kézilabda BL: újra összekerült a Győr és a Metz a csoportkörben A bajnok és Magyar Kupa-győztes Győri Audi ETO KC újra összekerült a címvédő francia Metz HB csapatával a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének pénteki sorsolásán. Férfi kézilabda BL: az első kalapba került a Veszprém Az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) nyilvánosságra hozta a 2026–2027-es férfi Bajnokok Ligája csoportkörének sorsolási kalapjait. A magyar bajnok One Veszprém az első kalapból várja a pénteki (11.00) sorsolást. Nincs magyar férfi kézilabdázó az EHF álomcsapatában Magyar férfi kézilabdázó nem került be az elmúlt szezon álomcsapatába az európai szövetségnél (EHF). Női kézilabda junior-vb: kiütéses győzelemmel kezdett a magyar válogatott A magyar női junior kézilabda-válogatott 46-10-re verte Tajvant a kínai Csincsungban zajló korosztályos világbajnokság csoportkörének első fordulójában, szerdán. Chema Rodríguez: csalódott vagyok, de elfogadtam a döntést A férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitányi posztjáról távozott Chema Rodríguez csalódottan vette tudomásul, hogy már nem ő irányítja az együttest, ugyanakkor elfogadta a magyar szövetség döntését. Nem indul az Európa-kupában a Balatonfüredi KSE Bár a Balatonfüredi KSE az ötödik helyen zárta a férfi kézilabda NB I 2025/26-os idényét, amellyel kivívta az indulás jogát az EHF Európa-kupa következő kiírásában, a klub vezetése a nemzetközi szereplésről való lemondás mellett döntött. Három győri kézilabdázó az idény álomcsapatában A Bajnokok Ligája-ezüstérmes Győri Audi ETO KC női kézilabdacsapatának három játékosa került be az idény álomcsapatába az európai szövetség (EHF) szavazásán. Női kézilabda junior-vb: a negyeddöntőbe jutás a magyar válogatott célja A negyeddöntőbe jutás a magyar női junior kézilabda-válogatott célja a szerdán kezdődő korosztályos világbajnokságon, amelynek a kínai Csincsung ad otthont. Férfi kézilabda BL: a Szeged kapott szabadkártyát, a Tatabánya nem A nőknél a Ferencváros, a férfiaknál a Szeged szabadkártyát kapott a kézilabda Bajnokok Ligája következő idényére, a Tatabánya férficsapatának jelentkezését azonban elutasította az európai szövetség (EHF).

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.