Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

közélet

A veszprémi nők szava A Partners Hungary Alapítvány két Kft.-vel karöltve Nőkszava – közérdekű konzultáció közügyekről című projektet valósít meg. A program célja a nők minél szélesebb rétegeinek bevonása az Európai Unióról, az EU jövőjéről, a Bizottság által meghatározott kommunikációs prioritások közül a nőket leginkább érintő kérdésekről szóló vitába. 2008. május 23. 19:28 Központi felvételi lesz a középiskolákba Változik a felvételi eljárás és ezzel a pedagógiai alapprogram is, - jelentette be Katanics Sándor országgyűlési képviselő Veszprémben tartott sajtótájékoztatóján. A kormányzati rendeletben előírt változás lényege, hogy terhet vegyen le a fiatalok válláról és esélyegyenlőséget teremtsen az oktatásban. Központi lesz az írásbeli magyar és matematika felvételi, szóbelit pedig csak az azok az intézmények tarthatnak, akik csatlakoztak az országos központi felvételi eljáráshoz. Továbbra is lesznek kiemelt, tehetséggondozó középiskolák, a címre viszont pályázni kell, és csak az pályázhat, ahol bizonyíthatóan évek óta jelentős mértékű a túljelentkezés. 2008. május 23. 16:22 Digitális röntgen a Veszprém megyei kórházban / A régió legnagyobb, legfejlettebb kórháza leszünk Újabb eszközökkel, többek közt egy digitális röntgenberendezéssel bővült a Veszprém megyei kórház. Az átadóünnepségen megjelent a fenntartó, Veszprém megyei önkormányzat teljes vezetése. Rácz Jenő főigazgató, és Szántó Gyula röntgen főorvos részletesen bemutatták az új eszközöket, melyek gyorsabbá, hatékonyabbá teszik a diagnosztizálást és a különböző kezeléseket. 2008. május 23. 15:46 Szeressük a Balatont! / – a tó életérdekeiből kell kiindulni – A fenti címmel hirdette meg partnertalálkozóját a Balaton Fejlesztési Tanács elnöke, dr. Suchman Tamás, aki Tihanyban várta kötetlen beszélgetésre a régió polgármestereit, intézményvezetőit, valamint a sajtó munkatársait. 2008. május 23. 15:04 Dr. Schmitt Pál az olimpiát népszerűsítette Veszprémben A MOB elnöke délelőtt a Vetési Albert gimnáziumban tartott sport-osztályfőnöki órát 500 tanuló előtt. A városháza Kossuth termében pedig az olimpiát népszerűsítette előadásában. Útjára elkísérte Vad Dezső, a MOB főtanácsadója. Az Olimpiai Bizottság hivatalos honlapjának egymilliomodik látogatóját Veszprémben köszöntötték. A város nevében Porga Gyula alpolgármester köszöntötte az előadókat. 2008. május 23. 14:45 Fény az alagút végén / 2010-re lesz onkológiai centrumunk 2010-re így vagy úgy, de elkészül a veszprémi onkológia centrum, tudtuk meg Lasztovicza Jenőtől, a Veszprém Megyei Közgyűlés elnökétől. Az ügy évek óta húzódik, s bár a mai kormánypárt választási programjában, majd az Új Magyarország Fejlesztési tervben is nevesítve szerepel Veszprém, ahol minden szakmai tanulmány szerint indokolt a centrum felállítása, mára csak ígéretek maradtak, azzal viszont tele a padlás. 2008. május 23. 13:58 Veszprém tovább szépül Veszprém város közterületei tovább szépülnek. Molnár Ernő, a Lokálpatrióták elnöke, önkormányzati képviselő és tanácsnok, rendhagyó sajtótájékoztatóján elmondta, hogy 12 darab virágoszlop került kihelyezésre három helyszínen. Idén a városnak összesen 8 millió forint áll rendelkezésre a közterületek karbantartására, szépítésre. 2008. május 23. 9:33 Premier előtt a diákfilm / – lóczys diák a főszerepben – Szombaton mutatkozik be a nagyközönség előtt a Kamyfilm legújabb, Korlát című amatőr diákfilmje. A premier előtt a főszereplővel beszélgettünk. Buzás Dániel a filmezés mellett vallott tragédiájáról, jövőről, álmokról… 2008. május 22. 21:38 Drogprevenciós nap a városháza Kossuth termében Az iskolán kívüli drogprevenció záróeseményét tartották a városháza Kossuth termében. A rendezvényt az Alkohol és Drogsegély Ambulancia veszprémi Egyesülete szervezte. Megjelentek Veszprém megye intézményvezetői, orvosok, szociális munkások. Felszólalt Topolánszky Ákos, a Nemzeti Drogmegelőzési Intézet igazgató helyettese és dr. Ranschburg Jenő pszichiáter. 2008. május 22. 16:27 Gyermeknap Állatkertben Az 50 esztendős veszprémi Kittenberger Kálmán Növény és Vadaspark idén is várja a gyermekeket és szüleiket, hogy eltölthessenek együtt egy feledhetetlen napot kedvenceik társaságában. Idén megváltozott helyszínen, a Gulya dombi ejtőernyős pályán, ám a gazdag programkínálattal kedveskednek a látogatóknak május 25-én. 2008. május 22. 14:41 Veszprém Megyei Minőségi díj tizedszer Idén is pályázatot hirdet a Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara, valamint a Veszprém Megyei Önkormányzat a Veszprém Megyei Minőségi Díj elnyerésére, több kategóriában. Erről tartottak sajtótájékoztatót a kamaránál hétfőn. 2008. május 22. 14:20 Médiaegyensúlytalanság A médiatörvény módosítását akadályozzák meg azzal a szocialisták, hgy új tagokkal bővítik a közmédiumok kuratóriumait. A Magyar Hírlap beszámolója szerint a Fidesz helyettes szóvivője a lépést súlyosan antidemokratikusnak minősítette. 2008. május 22. 11:29 Indulhat a kerékpárutak fejlesztése a Közép-dunántúli Régióban Székesfehérvár Megyei Jogú Város, valamint Tapolca Város polgármesterei írták alá a „KDOP-2007-4.2.2 – Kerékpárút hálózat fejlesztése” pályázat első támogatási szerződéseit Székesfehérváron, a Régió Házában. Az aláírásokat követően a két nyertes pályázó emléklapot vehetett át a Közép-dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács elnökétől, Pál Bélától. 2008. május 22. 9:40 Nyilvános Baka András meghallgatásának jegyzőkönyve Megküldte Baka András főbírójelölt meghallgatásának jegyzőkönyvét az Országos Igazságszolgáltatási Tanács (OIT) az Országgyűlés alkotmányügyi, igazságügyi valamint az emberi jogi, kisebbségi, civil- és vallásügyi bizottságának - mondta Lomnici Zoltán, a Legfelsőbb Bíróság és az OIT elnöke ma veszprémi sajtótájékoztatóján. 2008. május 21. 21:27
... 1636 1637 1638 1639 1640 ...
sport
Német, portugál és szerb ellenfél vár a Veszprémre a BL-csoportban A bajnok és Magyar Kupa-győztes Veszprém a német Füchse Berlinnel is azonos csoportba került a férfi kézilabda Bajnokok Ligája következő idényének pénteki sorsolásán. Női kézilabda BL: újra összekerült a Győr és a Metz a csoportkörben A bajnok és Magyar Kupa-győztes Győri Audi ETO KC újra összekerült a címvédő francia Metz HB csapatával a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének pénteki sorsolásán. Strandkézilabda-vb: Irán legyőzésével negyeddöntős a magyar válogatott A magyar férfi strandkézilabda-válogatott biztosította negyeddöntőbe jutását a zágrábi világbajnokságon, mivel 2-0-ra legyőzte Iránt csütörtökön, a középdöntő második fordulójában. Suscsák Máté és Vámosi Georgina az év futsalosai A férfiaknál Suscsák Máté, a nőknél pedig Vámosi Georgina kapta az év legjobb futsalosainak járó elismerést. Férfi kézilabda BL: az első kalapba került a Veszprém Az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) nyilvánosságra hozta a 2026–2027-es férfi Bajnokok Ligája csoportkörének sorsolási kalapjait. A magyar bajnok One Veszprém az első kalapból várja a pénteki (11.00) sorsolást. Strandkézilabda-vb: először veszített a magyar válogatott A magyar férfi strandkézilabda-válogatott 2-1-re kikapott csütörtökön Portugáliától a zágrábi világbajnokság középdöntőjének első fordulójában. Az alacsony vízállás a Balaton-átúszást is átrendezi A 44. LIDL Balaton-átúszást július 18-án rendezik, a tó alacsony vízállása mellett, ami az úszást nem befolyásolja, de a szervezők részéről különleges intézkedéseket igényel.   Vb-2026: két csoportkör után Argentína a fő favorit az Optánál A statisztikai elemzéssel foglalkozó brit Opta cég szuperszámítógépe szerint a csoportkör első két fordulója után a címvédő Argentína lépett elő a fő esélyessé az amerikai-kanadai-mexikói közös rendezésű labdarúgó-világbajnokság megnyerésére. Strandkézilabda-vb: Puerto Rico legyőzésével zárta a csoportkört a magyar válogatott A magyar férfi strandkézilabda-válogatott csoportelsőként, a maximális négy ponttal jutott tovább a zágrábi világbajnokság középdöntőjébe, mivel 2-0-ra nyert Puerto Rico ellen szerdán, a csoportkör utolsó fordulójában. Nincs magyar férfi kézilabdázó az EHF álomcsapatában Magyar férfi kézilabdázó nem került be az elmúlt szezon álomcsapatába az európai szövetségnél (EHF).
kézilabda
Német, portugál és szerb ellenfél vár a Veszprémre a BL-csoportban A bajnok és Magyar Kupa-győztes Veszprém a német Füchse Berlinnel is azonos csoportba került a férfi kézilabda Bajnokok Ligája következő idényének pénteki sorsolásán. Női kézilabda BL: újra összekerült a Győr és a Metz a csoportkörben A bajnok és Magyar Kupa-győztes Győri Audi ETO KC újra összekerült a címvédő francia Metz HB csapatával a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének pénteki sorsolásán. Férfi kézilabda BL: az első kalapba került a Veszprém Az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) nyilvánosságra hozta a 2026–2027-es férfi Bajnokok Ligája csoportkörének sorsolási kalapjait. A magyar bajnok One Veszprém az első kalapból várja a pénteki (11.00) sorsolást. Nincs magyar férfi kézilabdázó az EHF álomcsapatában Magyar férfi kézilabdázó nem került be az elmúlt szezon álomcsapatába az európai szövetségnél (EHF). Női kézilabda junior-vb: kiütéses győzelemmel kezdett a magyar válogatott A magyar női junior kézilabda-válogatott 46-10-re verte Tajvant a kínai Csincsungban zajló korosztályos világbajnokság csoportkörének első fordulójában, szerdán. Chema Rodríguez: csalódott vagyok, de elfogadtam a döntést A férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitányi posztjáról távozott Chema Rodríguez csalódottan vette tudomásul, hogy már nem ő irányítja az együttest, ugyanakkor elfogadta a magyar szövetség döntését. Nem indul az Európa-kupában a Balatonfüredi KSE Bár a Balatonfüredi KSE az ötödik helyen zárta a férfi kézilabda NB I 2025/26-os idényét, amellyel kivívta az indulás jogát az EHF Európa-kupa következő kiírásában, a klub vezetése a nemzetközi szereplésről való lemondás mellett döntött. Három győri kézilabdázó az idény álomcsapatában A Bajnokok Ligája-ezüstérmes Győri Audi ETO KC női kézilabdacsapatának három játékosa került be az idény álomcsapatába az európai szövetség (EHF) szavazásán. Női kézilabda junior-vb: a negyeddöntőbe jutás a magyar válogatott célja A negyeddöntőbe jutás a magyar női junior kézilabda-válogatott célja a szerdán kezdődő korosztályos világbajnokságon, amelynek a kínai Csincsung ad otthont. Férfi kézilabda BL: a Szeged kapott szabadkártyát, a Tatabánya nem A nőknél a Ferencváros, a férfiaknál a Szeged szabadkártyát kapott a kézilabda Bajnokok Ligája következő idényére, a Tatabánya férficsapatának jelentkezését azonban elutasította az európai szövetség (EHF).

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.