2020. augusztus 10. // Lörinc névnap

A tehetség „aranyat” ért – díjazták megyénk legeredményesebb sportolóit

A Veszprém megyei sport díjátadó gálán kiosztották az idei év Tüskés Endre-díjait, illetve legjobb sportolóinkat is díjazták a megyeháza Szent István termében péntek délután.

A Veszprém Megyei Sportszövetség városunk önkormányzatával karöltve pénteken késő délután tartotta hagyományos évzáró sport díjátadó ünnepélyét a megyeháza Szent István termében, melynek keretében a naptári évi Tüskés Endre-díjait is átadták, valamint megyénk legeredményesebb sportolóit is díjazta a tanács a szintén kiosztásra került szövetségi kitüntetések mellett.

A gálán megjelent sportvezetőket, edzőket, sportolókat, s azok hozzátartozóit Molnár Péter, a Veszprém Megyei Sportszövetség elnöke köszöntötte. Ezt követően pedig Vörösmarty Éva szólalt fel. A Veszprém Megyei Önkormányzat Közgyűlésének alelnöke úgy fogalmazott, hogy ahol élünk, az egy sportos megye, amelyre büszkének kell lennünk, hiszen „a sport maga az egészség, és az egészség a legnagyobb kincsünk”.

Első körben a Tüskés Endre-díjak átadására került sor: az idei esztendőben a Dózsavárosi Diáksport Egyesületet vezető mesterét, Kocsis Miklós vívóedzőt, a VEDAC lelkiismeretes futó-edzőjét, Koós Hutás Lászlót, valamint a VÁÉV Veszprém és a Várpalotai Bányász SK egykori kézilabdaedzőjét, Poór Gyulát ismerte el a sporttanács.

A kitüntetést posztumusz kapta meg Csik Ferenc, korábbi válogatott labdarúgó, az MLSZ Veszprém megyei igazgatóságának egykori igazgatója. A közelmúltban elhunyt sportvezető díját gyermeke, Barnabás vette át.

Az év sportolója díjakat a hagyományoknak megfelelően az összes korosztályban külön-külön osztották ki. 

Csik BarnabásCsik Barnabás

A leány gyermekek soraiban Lantai Lili (Veszprémi Honvéd SE) tájfutót, valamint Somogyi Bencét (Ajka, Sun-Dome SE) karatés sportolóját ítélte a legjobbnak a tanács.

A serdülő lányok soraiból Kövér Fanni, a VEDAC gerelyhajító-reménysége emelkedett ki, a fiúk közül Palasics Kristóf, a Telekom Veszprém U21 hálóőre kapott kitüntetést. Az ifjúsági lányoknál Varga Gréta Barbara futó (Sportolj Velünk SE) nemcsak a Magyar Atlétikai Szövetségnél, hanem megyénkben is az év sportolója lett, míg a fiúk között klubtársa, Molnár Attila győzedelmeskedett.

A junior hölgyek közül pedig Kéri Bettinát (Sportolj Velünk SE) látta a legjobbnak a tanács. Ugyanebben a korosztályban, csak férfi nemben pedig Fodor Dávid (Balatonfűzfői Lövész Egylet) lett megyénk legeredményesebb sportolója.

Koós Hutás LászlóKoós Hutás László

S akkor jöjjenek a felnőttek is, akiknek soraiban mindkét nemnél címvédés történt: Mucsy Petra, a Veszprémi Tékvandó SE versenyzője egyéni erőtörésben világbajnoki hetedik lett, míg csapatban világbajnoki címnek örvendett, így pedig megvédte a legjobbnak járó kitüntetését.

Rasovszky Kristóf (Balaton Úszó Klub) sikereihez pedig kétség sem férhetett: hazánk első számú nyílt vízi úszója a naptári esztendőben amellett, hogy világbajnok lett, összetettben első helyen végzett a Világkupán. Elfoglaltságai miatt azonban Rasovszky személyesen nem lehetett jelen a gálán.

A szeniorok kategóriájában Gosztolai Mária dobóatléta (VEDAC), valamint Darnai János, a Herendi Tékvandósok Baráti Egyesületének shotokan karatés sportolója kapott díjat.

A naptári esztendő csapata a Telekom Veszprém serdülőcsapata lett: az Ivo Diaz és Iváncsik Gergő vezette kézilabda-együttes az elmúlt kiírásban magyar bajnoki címnek örvendett.

Speciális sport kategóriában Csonnó Nikolett, Harsányi Kitti, Hevesi Gergő, Kovács Martin Kristóf, Nagy Krisztina, Pente Anita, Rupa Dominik, valamint Takács Cintia örvendhetett elismerésnek.

A különböző sportágak szövetségei pedig végül az alábbi sportembereket díjazták: Burka Tibor (asztalitenisz), Antal Edit, id. Koncz Sándor és Földesi Csaba (kézilabda), Sikos László és Tuczai Gyula (labdarúgás), Mihalik István (sakk), Csáktonyai Józsefné (speciális), Zatkalik Attila (posztumusz, sportlövő), Palumbi Edit (tájfutás), Lázár Bence és Tkálics Gábor (tenisz), Iliána Erzsébet (természetbarát), Móricz Vilmos (testnevelő tanárok).

vehir.hu
Kovács Bálint
Férfi kézilabda NB I 2020/2021
M GY D V LG KG GK P
1. Balatonfüredi KSE 0 0 0 0 0 0 0 0
2. Budakalász 0 0 0 0 0 0 0 0
3. Ceglédi KKSE 0 0 0 0 0 0 0 0
4. Csurgói KK 0 0 0 0 0 0 0 0
5. Dabas 0 0 0 0 0 0 0 0
6. FTC 0 0 0 0 0 0 0 0
7. Tatabánya 0 0 0 0 0 0 0 0
8. Gyöngyös 0 0 0 0 0 0 0 0
9. Mol-Pick Szeged 0 0 0 0 0 0 0 0
10. Orosháza 0 0 0 0 0 0 0 0
11. SBS-Eger 0 0 0 0 0 0 0 0
12. Sport36-Komló 0 0 0 0 0 0 0 0
13. Telekom Veszprém 0 0 0 0 0 0 0 0
14. Veszprémi KKFT 0 0 0 0 0 0 0 0
Utolsó módosítás: 2020. július 27. 16:24
Férfi kézilabda BL, B csoport 2020/2021
M GY D V LG KG GK P
1. Aalborg Handbold 0 0 0 0 0 0 0 0
2. Barca 0 0 0 0 0 0 0 0
3. Celje 0 0 0 0 0 0 0 0
4. HBC Nantes 0 0 0 0 0 0 0 0
5. Motor Zaporizzsja 0 0 0 0 0 0 0 0
6. PPD Zagreb 0 0 0 0 0 0 0 0
7. Telekom Veszprém 0 0 0 0 0 0 0 0
8. THW Kiel 0 0 0 0 0 0 0 0
Utolsó módosítás: 2020. július 27. 16:37
Események
Sportág Sorozat F. Időpont Helyszín P. csapat V. csapat E.
következő események betöltése
kézilabda felkészülési mérkőzés 4. 2020. augusztus 21. 18:00 Veszprém Aréna Telekom Veszprém PGE Kielce
kézilabda felkészülési mérkőzés 3. 2020. augusztus 15. 13:00 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Balatonfüredi KSE
kézilabda felkészülési mérkőzés 2. 2020. augusztus 8. 13:00 Veszprém Aréna (zárt kapuk mögött) Telekom Veszprém HE-DO B.Braun Gyöngyös 41-30
kézilabda felkészülési mérkőzés 1. 2020. augusztus 5. 18:00 Veszprém Aréna (zárt kapuk mögött) Telekom Veszprém Grundfos Tatabánya KC 31-33
kézilabda férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2019/2020 15. 2020. március 10. 19:30 Tatabánya, Földi Imre Sportcsarnok Tatabánya Telekom Veszprém 26-33
előző események betöltése

További cikkek

2020. augusztus 10. // Lörinc névnap