2020. február 25. // Géza névnap

A tehetség „aranyat” ért – díjazták megyénk legeredményesebb sportolóit

A Veszprém megyei sport díjátadó gálán kiosztották az idei év Tüskés Endre-díjait, illetve legjobb sportolóinkat is díjazták a megyeháza Szent István termében péntek délután.

A Veszprém Megyei Sportszövetség városunk önkormányzatával karöltve pénteken késő délután tartotta hagyományos évzáró sport díjátadó ünnepélyét a megyeháza Szent István termében, melynek keretében a naptári évi Tüskés Endre-díjait is átadták, valamint megyénk legeredményesebb sportolóit is díjazta a tanács a szintén kiosztásra került szövetségi kitüntetések mellett.

A gálán megjelent sportvezetőket, edzőket, sportolókat, s azok hozzátartozóit Molnár Péter, a Veszprém Megyei Sportszövetség elnöke köszöntötte. Ezt követően pedig Vörösmarty Éva szólalt fel. A Veszprém Megyei Önkormányzat Közgyűlésének alelnöke úgy fogalmazott, hogy ahol élünk, az egy sportos megye, amelyre büszkének kell lennünk, hiszen „a sport maga az egészség, és az egészség a legnagyobb kincsünk”.

Első körben a Tüskés Endre-díjak átadására került sor: az idei esztendőben a Dózsavárosi Diáksport Egyesületet vezető mesterét, Kocsis Miklós vívóedzőt, a VEDAC lelkiismeretes futó-edzőjét, Koós Hutás Lászlót, valamint a VÁÉV Veszprém és a Várpalotai Bányász SK egykori kézilabdaedzőjét, Poór Gyulát ismerte el a sporttanács.

A kitüntetést posztumusz kapta meg Csik Ferenc, korábbi válogatott labdarúgó, az MLSZ Veszprém megyei igazgatóságának egykori igazgatója. A közelmúltban elhunyt sportvezető díját gyermeke, Barnabás vette át.

Az év sportolója díjakat a hagyományoknak megfelelően az összes korosztályban külön-külön osztották ki. 

Csik BarnabásCsik Barnabás

A leány gyermekek soraiban Lantai Lili (Veszprémi Honvéd SE) tájfutót, valamint Somogyi Bencét (Ajka, Sun-Dome SE) karatés sportolóját ítélte a legjobbnak a tanács.

A serdülő lányok soraiból Kövér Fanni, a VEDAC gerelyhajító-reménysége emelkedett ki, a fiúk közül Palasics Kristóf, a Telekom Veszprém U21 hálóőre kapott kitüntetést. Az ifjúsági lányoknál Varga Gréta Barbara futó (Sportolj Velünk SE) nemcsak a Magyar Atlétikai Szövetségnél, hanem megyénkben is az év sportolója lett, míg a fiúk között klubtársa, Molnár Attila győzedelmeskedett.

A junior hölgyek közül pedig Kéri Bettinát (Sportolj Velünk SE) látta a legjobbnak a tanács. Ugyanebben a korosztályban, csak férfi nemben pedig Fodor Dávid (Balatonfűzfői Lövész Egylet) lett megyénk legeredményesebb sportolója.

Koós Hutás LászlóKoós Hutás László

S akkor jöjjenek a felnőttek is, akiknek soraiban mindkét nemnél címvédés történt: Mucsy Petra, a Veszprémi Tékvandó SE versenyzője egyéni erőtörésben világbajnoki hetedik lett, míg csapatban világbajnoki címnek örvendett, így pedig megvédte a legjobbnak járó kitüntetését.

Rasovszky Kristóf (Balaton Úszó Klub) sikereihez pedig kétség sem férhetett: hazánk első számú nyílt vízi úszója a naptári esztendőben amellett, hogy világbajnok lett, összetettben első helyen végzett a Világkupán. Elfoglaltságai miatt azonban Rasovszky személyesen nem lehetett jelen a gálán.

A szeniorok kategóriájában Gosztolai Mária dobóatléta (VEDAC), valamint Darnai János, a Herendi Tékvandósok Baráti Egyesületének shotokan karatés sportolója kapott díjat.

A naptári esztendő csapata a Telekom Veszprém serdülőcsapata lett: az Ivo Diaz és Iváncsik Gergő vezette kézilabda-együttes az elmúlt kiírásban magyar bajnoki címnek örvendett.

Speciális sport kategóriában Csonnó Nikolett, Harsányi Kitti, Hevesi Gergő, Kovács Martin Kristóf, Nagy Krisztina, Pente Anita, Rupa Dominik, valamint Takács Cintia örvendhetett elismerésnek.

A különböző sportágak szövetségei pedig végül az alábbi sportembereket díjazták: Burka Tibor (asztalitenisz), Antal Edit, id. Koncz Sándor és Földesi Csaba (kézilabda), Sikos László és Tuczai Gyula (labdarúgás), Mihalik István (sakk), Csáktonyai Józsefné (speciális), Zatkalik Attila (posztumusz, sportlövő), Palumbi Edit (tájfutás), Lázár Bence és Tkálics Gábor (tenisz), Iliána Erzsébet (természetbarát), Móricz Vilmos (testnevelő tanárok).

Férfi kézilabda BL, B csoport 2019/2020
M GY D V LG KG GK P
1. Kiel 13 9 2 2 407 366 41 20
2. TELeKOM VESZPRÉM 13 9 0 4 416 364 52 18
3. Kielce 13 7 2 4 389 359 30 16
4. Montpellier 13 7 1 5 355 348 7 15
5. Porto 13 5 2 6 365 378 -13 12
6. Vardar Szkopje 13 5 1 7 369 413 -44 11
7. Meskov Breszt 13 4 0 9 369 396 -27 8
8. Zaporizzsja 13 1 2 10 384 430 -46 4
Utolsó módosítás: 2020. február 23. 20:51
Férfi kézilabda NB I, 2019/2020
M GY D V LG KG GK P
1. Szeged 17 16 0 1 612 406 206 32
2. Telekom Veszprém 16 16 0 0 585 398 187 32
3. Tatabánya 15 10 0 5 431 388 43 20
4. FTC 16 10 0 6 455 426 29 20
5. Gyöngyös 15 9 1 5 448 410 38 19
6. Balatonfüred 15 8 1 6 424 412 12 17
7. Csurgó 15 8 1 6 373 377 -4 17
8. Komló 15 7 2 6 389 400 -11 16
9. Eger 15 5 2 8 408 459 -51 12
10. Dabas 16 5 1 10 409 469 -60 11
11. Mezőkövesd 16 2 5 9 397 480 -83 9
12. Orosháza 16 3 1 12 395 470 -75 7
13. Budakalász 16 2 1 13 391 471 -80 5
14. Vác 15 0 1 14 343 494 -151 1
Utolsó módosítás: 2020. február 18. 21:59
Férfi kézilabda SEHA-liga, 2019/2020
M GY D V LG KG GK P
1. Telekom Veszprém 10 8 0 2 306 265 41 24
2. PPD Zagreb 10 7 0 3 289 259 30 21
3. Meskov Breszt 10 6 0 4 307 279 28 18
4. Eurofarm 10 4 0 6 279 275 4 12
5. Metaloplasztika 10 4 0 6 272 302 -30 12
6. Szpartak Moszkva 10 1 0 9 254 327 -73 3
Utolsó módosítás: 2019. december 21. 14:30
Események
Sportág Sorozat F. Időpont Helyszín P. csapat V. csapat E.
kézilabda férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2019/2020 18. 2020. március 4. 18:00 Balatonfüred, Városi Szabadidőközpont Balatonfüred Telekom Veszprém
kézilabda férfi kézilabda BL B csoport, 2019/2020 14. 2020. február 29. 17:30 Ukrajna, Zaporizzsja Zaporizzsja Telekom Veszprém
kézilabda férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2019/2020 19. ma 18:00 Veszprém, Veszprém Aréna Telekom Veszprém Budakalász
kézilabda férfi kézilabda BL B csoport, 2019/2020 13. 2020. február 23. 17:00 Veszprém,. Veszprém Aréna Telekom Veszprém Montpellier 24-23
kézilabda férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2019/2020 16. 2020. február 18. 18:00 Mezőkövesd, Városi Sportcsarnok Mezőkövesd Telekom Veszprém 26-46
kézilabda férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2019/2020 17. 2020. február 15. 18:00 Veszprém, Veszprém Aréna Telekom Veszprém Orosháza 33-22
vehir.hu
Kovács Bálint
2020. február 25. // Géza névnap